Paljud meie seiklusrännakutel osalejatest oskavad juba päris hästi orienteeruda, kuid alati on paar võistkonda, kes teevad selle spordialaga esmakordselt tutvust. Järgnevalt mõned nipid algajatele orienteerujatele ja miks mitte ka meeldetuletuseks nendele, kes ennast orienteerudes juba mugavalt tunnevad:

  1. VOLDI KAARTI – alati voldi kaart nii, et Sul oleks seda mugav käes hoida ning et näeksid just seda ala, kus ise hetkel oled.
  2. HOIA KAARTI ÕIGET PIDI KÄES – veendu alati, et hoiad kaarti paralleelselt liikumise suunaga. See tähendab, et Sinu ees olevad objektid maa peal on Sinu ees ka kaardil. Kasutades kompassi on samuti võimalik kaart õigeks keerata. Selleks veendu, et kaardil paiknevad põhjasuuna jooned asetsevad samamoodi nagu kompassi põhja nõel (punase otsaga). Iga kord, kui muudad suunda, peaksid oma kaarti hoidma nii, et see vastaks looduses asetsevale.
  3. HOIA PÖIALT KAARDIL ENDA ASUKOHAS – hoia oma pöialt pidevalt seal, kus su asukoht on, nii ei teki segadust, kus Sa ise kaardil asud. Liikudes liiguta ka pöidla asukohta kaardil – tavaliselt liigutatakse pöialt siis, kui oled uue “sihtmärgi” juurde jõudnud nagu näiteks kontrollpunkti juurde või mõne muu objekti või ristumise juurde, kus plaanid hoo maha võtta või veidi aeglasemalt liikuda. See on hea hetk kontrollimiseks, kas oled ikka seal, kus arvad.
  4. KONTROLLI, ET KAARDIL OLEVA LEGENDI JA KONTROLLPUNKTID NUMBRID KLAPIKSID – kui jõuad kontrollpunkti juurde, siis kontrolli, kas sellel on ikka sama koodi number, mis Sinu kaardil oleva legendi juures.
  5. LÕBUTSE JA NAUDI SEIKLUST! See on kõige olulisem oskus, mida meeles pidada. Orienteerumine peaks alati olema lõbus ja mõnus!

Nüüd on Sul vähemalt väike nipipagas olemas ja oled kindlasti valmis Seiklusrännakul osalema!

2018. aastal toimuvad järgnevad seiklusrännakud: 

  • 28. aprillil – Jüripäeva seiklusrännak Valgerannas
  • 16. juunil – Jaani-eelne seiklusrännak Kääriku kandis
  • 18. augustil –Rukkimaarjapäeva seiklusrännak Saaremaal
  • 29. septembril – Mihklipäeva seiklusrännak Roostal

Registreeru seiklusrännakutele SIIN